Поради психолога


/Files/images/logotipi/тияк.jpgВ Україні працює сайт з допомоги громадянам подолати стрес

https://howareu.com/

Також, можна завантажити посібник

"Аптечка психологічної самодопомоги".

https://drive.google.com/file/d/1_FFfl3-Jnd-vO06KCwhW9f0j0DuWd5Zt/view

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Необхідно пам’ятати про психічну гігієну:

По-перше, обов’язково маємо дозувати новини, тому що їх багато і звідусіль, зараз вони не надто приємні. Якщо постійно спостерігається негативний фон, наша психіка дуже швидко дестабілізується і привести її до адекватного стану важко.

По-друге, не забуваємо про обов’язкові побутові справи. Паніка вмикається тоді, коли ми абсолютно не займаємося тим, до чого звикли. Тому перемикайтеся на ті справи, які робили до війни.

По-трете, якщо ви перебуваєте поруч із людьми зі слабкою психікою, із дітьми, які не можуть ще керувати своїми емоціями, то, як би вам не було страшно, переповнювала злість чи агресія, намагайтеся керувати своїми емоціями.

Четверте, намагайтеся розслаблятися через заняття хобі, те що зараз доступне: малювання, Коли немає світломаскувального режиму, співи, прослуховування музики, фізичні вправи, зарядка, гімнастика, перегляд фільмів ваших улюблених жанрів.

П’яте, намагайтеся спілкуватися з рідними не лише на тему війни і обміну новинами, але й на нейтральні теми, обговорюйте плани на найближче майбутнє.

Шосте, здоровий сон необхідний організму. Головне правило здорового сну – його регулярність та більш-менш однакова тривалість.

ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС?

ФАНТАЗУЙ

Фантазуючи, ми допомагаємо собі зберігати творчу іскру, спонтанність та безпосередність – все це зміцнює психічне благополуччя. Творча уява дозволяє навчитися технікам візуалізації, які дуже ефективні у боротьбі зі стресом.

СПИ ВДЕНЬ

Денний сон допомагає зняти напругу та підвищує працездатність. Можна дозволити собі трохи подрімати, відкинувшись на спинку стільця або навіть поклавши голову на стіл.

ЧАСТІШЕ ОБНІМАЙСЯ З БЛИЗЬКИМИ

Для зниження стресу дуже важливий тілесний контакт та емоційна підтримка близьких.

ГРАЙ 3 ДОМАШНІМИ УЛЮБЛЕНЦЯМИ

Дослідження доводять, що улюбленці допомагають боротися з гіпертонією, мотивують до здорового способу життя та надають велику емоційну підтримку.

СПІВАЙ

Додай в своє життя музичність: піддайся пориву та співай. Спів – швидкий та ефективний спосіб боротьби зі стресом.

МАЛЮЙ, ЛІПИ

Творчість допомагає прожити та пропрацювати емоції, зняти стрес.

ВЕДИ ЩОДЕННИК

Метод боротьби зі стресом, який підходить як дітям, так і дорослим. Опишіть свої емоції чи сни або ведіть “щоденник Вдячності”

ДОЗВОЛЬ СОБ МРІЯТИ

Уявіть собі ідеальне життя та подумайте, що можете зробити вже зараз, щоб трохи наблизитись до мрії.


Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»,

Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:

Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program

Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program

Twitter – https://twitter.com/howareuprogram

Telegram – https://t.me/howareu_program

TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program

Viber - https://invite.viber.com/g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgcLWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

Гарячі лінії психологічної допомоги:

  • Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв'язку з-за кордону доступні тут
  • Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
  • Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Відеоролики про те, як перемогти стрес. Зрозумілими образами і простою мовою відповідають на питання «як ти почуваєшся», а також дають рекомендації з психологічної самопідтримки і допомоги тим, хто поруч.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwL4PWi8_YrfLVSK3sTBEciLVqXR70nLr

https://www.youtube.com/watchv=a6fcQCt0ZQ8&list=PLwL4PWi8_YrfLVSK3sTBEciLVqXR70nLr&index=2

Кiлькiсть переглядiв: 72