До уваги здобувачів освіти та батьків гімназії!

Навчальний процес у 2022-2023 навчальному році організовано у дистанційній формі.


Документи:
- лист департаменту освіти і науки Дніпропетровської області №84/0/211-21 від 06.01.2021 "Про організацію освітнього процесу в дистанційному форматі";
- лист відділу освіти виконавчого комітету Широківської селищної ради №812/01-09 від 06.01.2021 р. "Про організацію освітнього процесу в дистанційному форматі";
- рішення педагогічної ради школи "Про організацію освітнього процесу в дистанційному форматі на період з 11 по 24 січня" від 29.12.2000 р.

Вимоги до організації дистанційного навчання (роз'яснення МОН України)

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який набув чинності з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами. Водночас тривалість навчальних занять, визначена ст. 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту", лишається незмінною.

У зв’язку з посиленими протиепідемічними заходами 8-24 січня 2021 року школи працюють у форматі дистанційного навчання. Він передбачає синхронну та/або асинхронну взаємодію вчителя та учнів під час занять. У синхронному режимі вчитель та учні одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції.

Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, передбачає вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання, зокрема комп’ютерами, планшетами, іншими гаджетами.

Так, обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;

для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;

для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Отже, тривалість навчальних занять, визначена Законом “Про повну загальну середню освіту", зберігається: 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів. Обмежується лише час безперервної роботи з комп’ютером для уникнення ризиків для здоров’я.

Наприклад, для учнів 5 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 20 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо).

Санітарний регламент передбачає, що під час роботи з технічними засобами навчання обов’язковим є проведення вправ з рухової активності та гімнастики для очей.

Важливо також, що не кожне навчальне заняття обов’язково проводиться з використанням синхронного режиму взаємодії вчителя та учнів. Школа може скласти розклад занять, згідно з яким деякі заняття проходять лише асинхронно. Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, має організовуватися в синхронному режимі.


Водночас рівномірність розподілу цього часу між різними навчальними предметами і доцільність чергування занять з використанням синхронного та асинхронного режимів забезпечує керівник закладу освіти.

Нагадаємо, протягом першого місяця роботи онлайн-платформи “Всеукраїнська школа онлайн” з моменту запуску 11 грудня 2020 року її відвідали понад 2 млн користувачів, які взаємодіяли з платформою майже 5 млн разів.


Деякі питання організації дистанційного навчання

ПОЛОЖЕННЯ
про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти за посиланням >>

Щодо організації дистанційного навчання Лист МОН № 1/9-609 від 02.11.20 року >>

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується карантин для усіх закладів освіти незалежно від форми власності і сфери управління.

Відвідування закладу освіти її здобувачами згідно Постанови КМУ від 11.03.2020 ЗАБОРОНЕНО!Благодатнівська школа продовжує роботу, використовуючі елементи дистанційного навчання.Зв'язок з адміністрацією школи: за тел.0968708598 (директор школи Лабуз Л.Б.)

Лист МОН щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину – тут і про організацію дистанційного навчання, і про заповнення журналів та виставлення оцінок, і про зарплати вчителів. Новина про це тут, безпосередньо лист можна завантажити тут.

Рекомендації МОН щодо проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року.

ЩОДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ПРО УМОВИ ТА ОПЛАТУ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ І НАУКИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ


Організація дистанційного навчання в Благодатнівській школі

Наказ по Благодатнівській школі № 23 від 19.03. 2020 року "Про посилення обмежувальних заходів щодо попередження розповсюдження коронавірусу СОVID-19"

Навчання учнів школи організовується за допомогою електронних засобів (на вибір вчителя).

Звязок з вчителями, обмін інформацією, надання і перевірка домашніх завдань виконюється так само, з використанням електронних засобів.



ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН

Для організації дистанційного навчання школи можуть використовувати відеоуроки для учнів 5-11 класів у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн. Їх можна переглядати на YouTube-каналі МОН та ще на 15 телеканалах і медіаресурсах. За результатами двох тижнів роботи, 54% українців позитивно оцінили проєкт.

На YouTube-каналі МОН уроки публікуються і зберігаються в окремих списках відтворення для кожного класу:

Кiлькiсть переглядiв: 179